LÉČBA KAZU – VÝPLNĚ

Klademe důraz na zachování maxima zubních tkání, proto při odstraňování kazivých zubních tkání používáme tzv. caries detector. Ten nám obarví infikované zubní tkáně, které je potřeba odstranit. V naší snaze je poté zrekonstruovat zub tak, aby byl pacient spokojený. Pracujeme s estetickými výplněmi, které dokonale nahradí ztracenou zubní tkáň.

Fotokompozitní výplň

Fotokompozitní výplň (bílá výplň) je estetická výplň. Kvalitně zhotovená fotokompozitní výplň vyžaduje složitý postup, který je časově náročný. Díky moderním materiálům a postupům však dnes dokážeme dostavět i velmi zničené zuby, které bylo v minulosti nutné nabrousit na korunku. Díky silné vazbě fotokompozitu se zubem dokáže oslabený zub zpevnit a zabránit tak prasknutí zubu. Dokážeme také dostavět i zuby v přední části úst tak, že výplň není vidět.

Skloionomerní cement

Je dlouhodobě provizorní materiál, který se s oblíbeností používá u dětí a hlubokých kazů. Je snadno zpracovatelný a uvolňuje do zubů fluoridy.

Amalgám

Amalgám je kovová výplň, která obsahuje rtuť. Ve srovnání se zubem je amalgám tvrdší. Když je použit na kousacích ploškách, dochází k prasklinám v zubech. V těchto prasklinách vznikají kazy a může dojít k odštípnutí části zubu. V dnešní době je bezpečná indikace amalgámu na kazy v oblasti krčků a u hodně hlubokých mezizubních kazů, kde nedokážeme zachovat absolutní sucho.

Nepřímé – zhotovené v laboratoři

Inlay, onlay, overlay

V případě, že není technicky možné ošetřit zub výplní, je možné opatřit zub laboratorně zhotovenou výplní (název je podle rozsahu). Pracujeme s keramickými i kompozitními laboratorně zhotovenými výplněmi.